Pogotowie Ciepownicze tel. 993
MENU GŁÓWNE
ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA
 
POGODA

 
 

POZOSTAŁE INFORMACJE » ARCHIWUM AKTUALNOŚCI » 2011 » 11.08.2011

11.08.2011

Obecnie trwa realizacja kilku zadań inwestycyjnych związanych z przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej szeregu nowych obiektów położonych w różnych rejonach miasta, o łącznej mocy przyłączeniowej ok. 3,1 MW. Jest to pod tym względem

 

 

NAJWIĘKSZY ROCZNY
PROGRAM INWESTYCYJNY

 

 

realizowany przez MPEC na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat.

Największą tegoroczną inwestycją, zrealizowaną na dzień dzisiejszy w ok. 75%, jest budowa sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Dworskiego, umożliwiająca przyłączenie do m.s.c. kilkunastu obiektów o łącznej zamówionej mocy cieplnej - 1,2 MW. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na przełomie X/XI b.r., jednak do znacznej większości obiektów ciepło będzie mogło popłynąć już na początku września.

Drugą aktualnie realizowaną dużą inwestycję stanowi budowa przyłącza ciepłowniczego i węzła cieplnego, umożliwiających zasilanie ciepłem systemowym budynków Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących przy ul. Kilińskiego. Obecnie trwają prace odtworzeniowe na trasie przebiegu przyłącza ciepłowniczego, zaś do końca b.m. zostaną zainstalowane urządzenia węzła cieplnego, przeprowadzone próby ciśnieniowe i końcowy odbiór inwestycji. Łączna wielkość mocy przyłączeniowej dla podłączanych obiektów wynosi ok. 0,5 MW.

 

W minionym tygodniu zakończyliśmy natomiast budowę przyłącza ciepłowniczego do budynku przy ul. Kopernika 2. Obecnie rozpoczynamy prace montażowe węzła cieplnego oraz budowę instalacji niskoparametrowej, co umożliwi doprowadzenie ciepła systemowego także do dwóch sąsiednich budynków: przy ul. Kopernika 4 i 6. Zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy ww budynków będą mogli korzystać z centralnego ogrzewania oraz ciepłej woda użytkowej przygotowywanej przez nasze przedsiębiorstwo już w październiku b.r.

Do końca miesiąca września b.r. potrwają prace montażowe i odtworzeniowe m.in. w obiektach przy ul. Św. Jana 9, Reymonta 9, Hoffmanowej 1 i Poniatowskiego 27. Niestety, częste i obfite opady deszczu uniemożliwiają szybkie zakończenie prac odtworzeniowych na trasach przebiegów układanych przyłączy ciepłowniczych i doprowadzenie terenu do stanu poprzedniego.

 

Kolejną placówką oświatową, która od nowego sezonu grzewczego będzie zasilana w ciepło z miejskiego systemu ciepłowniczego jest Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Konarskiego 7. Przyłącz ciepłowniczy do budynku szkolnego został wykonany przez nasze przedsiębiorstwo w 2008r., przy okazji budowy sieci ciepłowniczej w tamtym rejonie miasta. Do końca b.m. zostanie zamontowany węzeł cieplny, do którego zostanie przyłączona instalacja odbiorcza w budynku.

17 sierpnia b.r. rozpoczynamy budowę przyłącza ciepłowniczego w rejonie ul. Grodzka, Waygarta i Sienkiewicza, w celu podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej dwóch budynków Szkoły Podstawowej nr 1, położonych przy ul. Sienkiewicza 3 i 8. Zakończenie inwestycji przewidziane zostało na koniec października b.r.

Aktualne informacje O pozostałych inwestycjach realizowanych przez nasze przedsiębiorstwo będą na bieżąco zamieszczane na oficjalnej witrynie internetowej MPEC.

 

Fotorelacja z prowadzonych inwestycji

DANE TELEADRESOWE
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO
ENERGETYKI CIEPLNEJ
w PRZEMYŚLU Sp. z o.o.
37-700 Przemyśl ul.Płowiecka 8
Tel.: 16 670 74 02
Fax: 16 670 53 84

e-mail: mpec@mpec.przemysl.pl
web: mpec.przemysl.pl
BIP: bip.mpec.przemysl.pl
ePUAP: /mpec-przemysl/SkrytkaESP

NIP: 795-020-07-28
REGON: 650024129
KRS: 0000127415
Sąd Rejonowy w Rzeszowie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego
Rejestru Sądowego
Nr rejestrowy BDO: 000076432
Kapitał zakładowy 5.690.000 zł

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 7:00 - 15:00
sob. i niedz.: nieczynne

Kasa czynna
pon. - pt.: 11:00 - 14:00

Pogotowie Ciepłownicze
tel. 993
czynne całodobowo

« powrót | drukuj
Do góry