Pogotowie Ciepownicze tel. 993
MENU GŁÓWNE
ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA
 
POGODA

 
 

STREFA ODBIORCY CIEPŁA » BADANIA TERMOWIZYJNE

BADANIA TERMOWIZYJNE

W ramach prowadzonej przez nasze przedsiębiorstwo akcji pn. „OSZCZĘDZAJ CIEPŁO Z MPEC” zwracamy się do naszych odbiorców – administratorów, zarządców i właścicieli budynków z propozycją przeprowadzenia

NIEODPŁATNYCH BADAŃ TERMOWIZYJNYCH BUDYNKÓW


Badanie budynku kamerą termowizyjną

Badanie takie przeprowadzane jest przy pomocy kamery termowizyjnej, rejestrującej poziom i rozkład promieniowania cieplnego emitowanego przez obiekt. Na tej podstawie tworzony jest tzw. termogram, odwzorowujący rozkład temperatur na fotografowanej powierzchni, pozwalający dosyć precyzyjnie określić zarówno skalę jak i miejsca, przez które ucieka ciepło z obiektu.

Termogram oraz wykonana na jego podstawie analiza stanowią bardzo cenny materiał pomocniczy, zarówno przy ocenie już wykonanych prac remontowych i termomodernizacyjnych budynku, jak i przy planowaniu takich prac, ich zakresu i kolejności. Pozwalają również ocenić rzeczywistą a nie deklarowaną przez producentów przenikalność cieplną okien i drzwi wejściowych do budynku oraz prawidłowość montażu wspomnianych elementów.

Warunkiem przeprowadzenia przez MPEC badań termowizyjnych budynku ogrzewanego Ciepłem Systemowym jest wcześniejsze złożenie przez jego administratora, zarządcę lub właściciela pisemnego „Wniosku o przeprowadzenie badania termowizyjnego”.
 

Przykładowy termogram

Wzór wniosku dostępny jest do pobrania na naszej witrynie (poniżej) lub w sekretariacie MPEC przy ul. Płowieckiej 8 - I piętro. Wnioski można składać w sekretariacie Spółki, w terminie do 31 grudnia 2015r. Z uwagi na opisane wyżej wymagania pogodowe, badania termowizyjne obiektów przeprowadzane będą w okresie od 1 grudnia 2015r. do 29 lutego 2016r. w obecności wnioskodawcy, po wcześniejszym uzgodnieniu dogodnego dla obu stron terminu.

Po przeprowadzeniu badania wnioskodawca otrzyma w formie elektronicznej wykonane w jego trakcie termogramy oraz sporządzony na ich podstawie raport.
Przykładowy raport

 


  • icopobierz   | Wniosek o przeprowadzenie badania termowizyjnego budynku
DANE TELEADRESOWE
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO
ENERGETYKI CIEPLNEJ
w PRZEMYŚLU Sp. z o.o.
37-700 Przemyśl ul.Płowiecka 8
Tel.: 16 670 74 02
Fax: 16 670 53 84

e-mail: mpec@mpec.przemysl.pl
web: mpec.przemysl.pl
BIP: bip.mpec.przemysl.pl
ePUAP: /mpec-przemysl/SkrytkaESP

NIP: 795-020-07-28
REGON: 650024129
KRS: 0000127415
Sąd Rejonowy w Rzeszowie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego
Rejestru Sądowego
Nr rejestrowy BDO: 000076432
Kapitał zakładowy 5.690.000 zł

Godziny otwarcia:
pon. - pt.: 7:00 - 15:00
sob. i niedz.: nieczynne

Kasa czynna
pon. - pt.: 11:00 - 14:00

Pogotowie Ciepłownicze
tel. 993
czynne całodobowo

« powrót | drukuj
Do góry